5 parema töökeskkonna loomise viisi.
Kombineerides kokku nii mängulisuse kui ka professionaalsuse on suur väljakutse – olgu siis töökeskkond kasutatav kümnete või sadade inimeste poolt.
Kuid kuidas saaksime luua parema töökeskkonna? Kuidas saab erinevate mööblilahenduste ja rahulikuma ja produktiivsema tööruumi abil muuta töökeskkonda?
Mõned kõige julgemad ja paremini töötavad ettevõtted panustavad lisaks funktsionaalsele töömööblile ka atraktiivsete lõõgastus- ja söögikohtadesse.
Nad soovivad oma töötajate kaasamist ja pühendumist paremate töötulemuste saavutamiseks. Kas lõppude lõpuks ei ole just see kõige olulisem?
Teil on motiveeritud, õnnelikud töötajad, et nad saaksid nautida tehtud tööd ja ideaalset keskkonda. Mugavus, heaolu ja õnn on see, mida otsite, kuna suurema osa päevast veedame oma tööruumis.
Selle kõige tulemuseks on pühendumus kolleegidele, kellel on päevast päeva sama ruum ja samad eesmärgid. Motiveeritud töötajad on produktiivsemad töötajad. See peaks olema ettevõtte filosoofia klientidele paremate lahenduste leidmisel või kontorimööbli disaini loomisel.
Kontorimööblist rääkides on olemas viis näpunäidet parema töökeskkonna loomiseks:
1. Ärge minge kaugemale kui vaja – on tavaline, et enamik kliente soovib funktsionaalset keskkonda, mis erineb teistest (midagi originaalset ja mõjuvat). Kuid on oluline selle eksklusiivse julgusega mitte liialdada. Ümar mööbel ei pruugi olla funktsionaalne. Meie kogemus näitab, et kui visuaalseid stiimuleid on palju, võib kontoritöökeskkond ise olla produktiivsust vähendavate probleemide põhjustajaks. Tee julgelt aga samas mitte üleliia.
2. Järgige ergonoomikareegleid – Ergonoomika on antud juhul tööl olevate inimese ja keskkonna suhete uurimine, milles ta asub. Siinkohal tuleb meeles pidada paari asja: reguleerige tooli kõrgust, mis võimaldab jalgadel alati põrandal puhata ja monitori kirjutamisel ja paigutamisel asetage käsivars põrandaga paralleelselt, nii et teie silmad näeksid kogu töölauda, nii väldite ka järske liigutusi.
3. Laske ruumil saada loomulikku valgust – elamiseks vajame looduslikku valgust. Seetõttu peaks kontoriruumides olema otsese päikesevalgusega aken. Kuid ärge unustage päevavalgus lampe. Naturaalne valgus on kohustuslik, kuid sellest ainult ei piisa, et oma kontor heledaks muuta. Nii, et ärge unustage valgustust (isegi mööblisse sisseehitatud) – lisaks seinavalgustitele proovige alati lauale valgustust paigutada – need tuled võivad pakkuda piisavalt heledust ja jätta raami ikkagi mugavamaks.
4. Looge kontoris mugavusruum – olgu see väike, on see siiski väga oluline. Pikk pausideta töötamine võib kahjustada tervist ja teie enda tootlikkust – keskendumise taastamiseks peate pause tegema. Puhates mõelge mugavale kohale. Kõik sõltub saadaolevast ruumist, leidke see või küsige abi. Erimööblilahendused on meie valdkond!
5. Kohandage kontor koduseks aga seda mõistlikult – oluline on kohandada kontorit fotode ja muude rekvisiitidega, kuid mitte liialdamata. Pidage meeles, et see on Teie tööruum. Hoidke kõik vajalik nii lähedal kui võimalik. Funktsionaalseid lahendusi tuleb välja mõelda enne kontorimööbli ostmist ja mitte pärast seda.
Kuna mõtleme inimestele ning usume, et äri on inimesed, proovime kavandada ja ehitada oma klientidele funktsionaalsust ja samas tõsta ka tootlikkust.
Erimööblilahendused peaks olema midagi enamat, kui tööl ainult mugavuse otsimine!